www.kovovyrobakocur.cz

Řetězy Kontakt

 
 
  Zpět na: Home > Konstrukce
 
 
Konstrukce kloubového řetězu
2 čepy + 2 desky = 1 vnější článek


2 pouzdra + 2 válečky + 2 desky = 1 vnitřní článek


1. Řetěz 2. Čepy
Každý článkový řetěz se skládá z vnitřních a vnějších článků. Obrázek zobrazuje oba druhy článků včetně jejich komponentů. Tvary a konstrukce součástí se mění dle typu řetězu. Jednotlivé součásti řetězu jsou vyráběny pouze z kvalitních materiálů s atestem.

Čepy jsou především vystaveny velkému zatížení v ohybu a střihu. Pro tyto podmínky jsou čepy vyrobeny z ušlechtilých cementačních ocelí. Patřičné tepelné zpracování tak dává čepům houževnaté jádro a velmi tvrdý povrch odolný proti opotřebení. Zároveň je kromě tvrdosti kontrolována i rovinnost čepů.

3. Pouzdra 4. Válečky ( Kladky )
Pouzdra jsou namáhána různým deformačním a ohybovým zatížením. Vyrábí se ze slitin cementačních ocelí, patřičně tepelně upravených, zaručujících výbornou kvalitu a odolnost povrchu.

Válečky jsou části řetězu vystavené především rázovému namáhání. Jsou vyráběny z tepelně zpracovatelných ocelí nebo jiných materiálů dle požadavku zákazníka.

5. Desky
Desky jednotlivých článků jsou vystavovány namáhání v tahu. K zajištění nejlepší odolnosti proti tomuto namáhání jsou vyrobeny ze slitinových ocelí řádně tepelně zpracovaných dle typu řetězu.

| Firma | Řetězy | Použití | Konstrukce | Kontakt |

Kovovýroba Kocur * Stará cesta 412 *  735 53  Dolní Lutyně * Česká republika
Mobil: +420 602 502 274, Tel.: +420 596 033 796, Tel./fax: +420 596 033 189
e-mail: kocur@kovovyrobakocur.cz